pozna ska spacerowka

POZNAŃSKA SPACERÓWKA

Zawsze uważałam, że warto żyć z pasją, próbować nowych rzeczy, dlatego często wyruszamy na rodzinne mikrowyprawy. Bliska jest nam idea „dzikich dzieci”- często umożliwiamy więc 6-letniemu Gee i 4-letniej Bee swobodną zabawę, przebywanie w naturze, brudzenie się. Towarzyszymy im w tej przygodzie i wspólnie poszerzamy wiedzę o okolicznych szlakach, rezerwatach, napotkanych roślinach i zwierzętach, szeroko rozumianej ochronie przyrody, bezpieczeństwie oraz odzieży i sprzęcie outdoorowym. Nie ukrywam – daje mi to dużą satysfakcję – realizuję w ten sposób marzenia sprzed wielu lat. Bycie mamą sprawia, że mam w sobie więcej odwagi i motywacji, aby się rozwijać. Z każdym kolejnym tygodniem, po każdej kolejnej mikrowyprawie, czujemy się w lesie pewniej i chętniej schodzimy ze szlaków.

Misją Poznańskiej Spacerówki jest inspirowanie rodziców do aktywnego spędzania czasu z dziećmi, do wspólnego zbierania doświadczeń, przede wszystkim na łonie natury, lecz nie tylko. Zależy mi na tym, aby nasze maluchy korzystały również z oferty instytucji kultury, dlatego, gdy tylko możemy, chodzimy do teatru, na warsztaty, odwiedzamy muzea. Zachęcam do tego również innych rodziców publikując co tydzień PLAN ZAJĘĆ z listą najciekawszych wydarzeń odbywających się w naszym mieście.

W social mediach chętnie promuję bezpłatne zajęcia (m.in. poprzez grupę – Bezpłatne atrakcje dla dzieci w Poznaniu), opisuję oddolne inicjatywy, lokalne biznesy (w szczególności na poznańskim Łazarzu, gdzie mieszkamy). W czerwcu 2021 r. otrzymałam miejskie dofinansowanie na zorganizowanie pikniku sąsiedzkiego – przywracaliśmy wówczas zieleń na podwórku naszej kamienicy.

Zależy mi na tym, aby Poznaniacy chętnie spędzali czas na łonie natury i czuli się wtedy bezpiecznie. Z tego powodu latem 2020 roku wspólnie z Konradem Pierzchalskim – ratownikiem medycznym z Pomogę bo mogę oraz innymi specjalistami stworzyłam cykl live’ów LAS DWA TRZY o bezpiecznych wyprawach do lasu. W odpowiedzi na clickbait’owe doniesienia medialne, w lutym 2021 r. opracowałam rzetelny post o wilkach w okolicach Poznania (zaprosiłam wówczas do współpracy m. in. okoliczne nadleśnictwa, przedstawicieli RDOŚ w Poznania oraz Uniwersytetu Przyrodniczego).

Obecnie z pracuję nad książką dla wydawnictwa Nieśpieszne o naszym miejskim życiu, naszych trasach i… dzikich miejscach – o tym, dlaczego uwielbiam być mieszczuchem i nie planuję wyprowadzki:). Premiera planowana jest na początek 2022 r.

Stawiam również pierwsze kroki w roli grafika. W niedalekiej przyszłości planuję stworzenie własnych „dzikich” produktów – lokalnych przewodników, plakatów.

 

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Gala Twórców:

312

3343