FORGOT YOUR DETAILS?

gdzie s o ce dla nas wschodzi

Gdzie słońce dla nas wschodzi

Jesteśmy parą etatowych podróżników, bo podróżowanie to nasz drugi etat. Dysponujemy tylko 26 dniami wolnymi i dużą kreatywnością w ich wykorzystywaniu i „rozciąganiu”. W 2018 roku spędziliśmy ponad 80 dni w podróży odwiedzając 10 państw. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję, że chcemy zwiedzać świat, ponieważ podróżowanie pompuje w nas ogromne pokłady pozytywnej energii, jest naszym paliwem, a przy okazji pozwala odkrywać nowe miejsca i poznawać fantastycznych ludzi. Nie jest to tanie hobby i kosztuje nas sporo wyrzeczeń, ale gdzieś zasłyszane zdanie stało się trochę naszą maksymą: „Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi”.

Kasia, od małego podróżniczka, która nie potrafi usiedzieć na miejscu, nie odmawia żadnej okazji do wyjazdu. Jej znakiem rozpoznawczym są zawsze obowiązkowe wycieczki fakultatywne, tak, fakultatywne, ale jednak obowiązkowe, bo skoro już tutaj jesteśmy to warto wszystko zobaczyć. Uwielbia wyprawy na spontanie, bez rezerwacji, bez większych przygotowań. Podróżując w zgodzie ze swoimi przekonaniami wyszukuje opcji wege, eko i cruelty free, stąd na blogu kategoria WEGEtuJEMY. Propaguje odpowiedzialne podróżowanie wspierające lokalne społeczności i bez atrakcji wykorzystujących zwierzęta. A jej ulubiona przyśpiewka to: „zabiorę Cię właśnie tam Gdzie słońce dla nas wschodzi…”.

Łukasz, szybko zaraził się obowiązkowymi wycieczkami fakultatywnymi. Lubi spontan, ale woli mieć zarezerwowane coś więcej niż sam bilet lotniczy. Jest dobrym nawigatorem, zawsze dba o przygotowanie trasy i aktualne mapy, a do tego jest jeszcze długodystansowym kierowcą podczas road tripów. To nasz master of technology i siła napędowa do dokumentowania naszych przygód. Dodatkowo wszystko jedzący łasuch dbający o rozwój sekcji PodróżuJEMY. Kiedyś pełnił funkcję skrupulatnego księgowego, ale porzucił tę fuchę, bo kto by liczył kasę, jak można liczyć gwiazdy.

Razem przemierzamy Świat już 17 lat, odkrywamy wspólnie miejsca, gdzie Słońce dla nas wschodzi. A krajów, które odwiedziliśmy przez ten czas oprócz naszej przepięknej Polski jest w sumie 30 na liczniku.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Gala Twórców:

446

4054