FORGOT YOUR DETAILS?

calypteaviation

CalypteAviation

Dlaczego piszę o symulacjach lotniczych?

Co się dzieje w kokpicie samolotu pasażerskiego? Do czego służą te wszystkie wskaźniki i dźwignie? Czym różni się samolot Boeinga od Airbusa i od małej Cessny?

O samolotach można czytać, można oglądać filmy. I można spróbować jak to właściwie jest za sterami. Do kokpitu podczas rejsu nikt pasażera nie wpuści, ale wirtualna kabina pilota jest dostępna dla każdego.

Symulatory lotu przeszły długą drogę i nie przypominają już w niczym tych kilku linii, które kiedyś symbolizowały świat na zewnątrz i podstawowe zegary w samolocie. Dziś w symulatorze znajdziemy zaawansowane modele 3d, w których każdy przycisk i przełącznik znajduje się we właściwym miejscu. I działa jak prawdziwy. Miarą doskonałości jest odwzorowanie realnych procedur, a o poziomie produktów świadczy to, że w symulatorze na domowym PC używa się instrukcji przeniesionej prosto z linii lotniczej.

Doskonałość, której pasjonaci lotnictwa szukają w symulatorach, jest również barierą dla nowych użytkowników. Obok skomplikowanych samolotów trzeba jeszcze ujarzmić interfejs symulatora i skonfigurować dodatki, które rozszerzają podstawowe możliwości oprogramowania. Trzeba je zresztą najpierw wybrać ze sporej oferty.

W tym staram się pomagać. Piszę co wybrać, co zainstalować i jak używać symulatora, by rozwijać pasję i świetnie się bawić.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Gala Twórców:

11

1132