FORGOT YOUR DETAILS?

blue kangaroo ndash blog studencki

Blue Kangaroo – blog studencki

Nazywam się Ania Kania i prowadzę najpopularniejszy w Polsce blog studencki – Blue Kangaroo.

Będąc na pierwszym roku studiów należałam do grona przerażonych i zestresowanych studentów. Całe popołudnia, wieczory i noce spędzałam na nauce. Nie wiedziałam czym jest rozrywka i odpoczynek. Piłam hektolitry kawy, jadłam śmieciowe jedzenie. To wszystko w połączeniu z ogromnym stresem sprawiło, że mój organizm w końcu się zbuntował. Pewnego listopadowego wieczora, dzień przed ważnym kolokwium, wylądowałam w szpitalu z kołataniem serca. Moje serce dudniło niczym rozpędzony pociąg. Nie potrafiłam złapać oddechu. Wtedy powiedziałam sobie: Dość!
Postanowiłam zmienić swój styl życia, lepiej się zorganizować, lepiej jeść i co najważniejsze, dowiedzieć się, jak uczyć się szybciej i efektywniej. Od tamtej pory dzielę się na blogu sprawdzonymi przeze mnie metodami usprawniającymi naukę, ale również trikami na lepsze życie, lepszą kuchnię, rozwój osobisty i tanie podróżowanie.

Na blogu organizuję 3 stałe wyzwania, które odbywają się regularnie. Każde wyzwanie wzbudza ogromne zainteresowanie moich czytelników. Np. aktualnie jest to #MiesiacSystematycznejNauki, do którego zapisało się ponad 2000 osób!
Poza tym co wakacje organizuję: Wakacyjne Wyzwanie Językowe, a podczas jednej sesji w roku wyzwanie: Sesja is Coming. Wyzwania te rozwijają w czytelnikach pasje do języków i nauki! Pomagają im bez stresu przejść przez trudny okres egzaminacyjny, polubić naukę, a niektórzy informują mnie nawet o tym, że dzięki moim poradom otrzymują stypendia naukowe!

Prowadzę także grupę na Facebooku: Studenci – Grupa Wsparcia. Osoba, która kiedykolwiek była w jakiejkolwiek studenckiej grupie wie, jakim spamem dotyczącym ankiet do prac dyplomowych, najmu mieszkań i imprez studenckich są one zarzucane. Dlatego postanowiłam stworzyć miejsce przyjazne studentom, w którym naprawdę będą mogli się jednoczyć i wspierać. Doradzają tam sobie w sprawach formalnych związanych ze studiami, w kwestiach związanych z nauką, z pisaniem prac dyplomowych, ale nawet w kwestiach studenckich obiadów, czy tego, jaki laptop jest dobry na uczelnię. Razem rozwiązują zadania i uczą się języków – cudowna społeczność!

Na Instagramie chętnie udzielam się w społeczności studygrammerów, jednak nie prowadzę typowo studygrammowego konta. Instagram to mój haczyk. 🙂 Studenci i uczniowie przychodzą do mnie dla ładnych zdjęć, a ja opowiadam im o efektywnej nauce. Prowadzę tam też mały projekt @costudiowac . Zapraszam studentów z całej Polski do opowiedzenia o swoim kierunku. Studenci otrzymują dane do konta na 24 godziny, wrzucają post z opisem kierunku przydatnym maturzystom i osobom zainteresowanym danymi studiami. Na Stories pokazują swoją uczelnię, laboratoria, eksperymenty, notatki, co tylko uznają za ciekawe i pomocne. Relacje są zapisywane na profilu, więc każdy zainteresowany może po czasie do nich wrócić.

Jestem autorką e-booka "Sesyjny Poradnik", który dla studentów jest lekarstwem na sesję. Krok po kroku pomagam w nim zorganizować i przygotować się do egzaminów. Po sukcesie poradnika postanowiłam w listopadzie 2018 roku wypuścić również Kurs Efektywnej Nauki, który znacznie szerzej niż e-book porusza temat sprawnego uczenia się. Wszyscy uczymy się całe życie, ale czy ktoś uczy nas jak się uczyć? Przecież to podstawowa umiejętność, która dałaby nam od początku rewelacyjne wyniki w szkole, potem na studiach i w dorosłym życiu! I tak już ponad 550 uczniów, studentów, ale nawet osób po okresie edukacji uczy się ze mną w kursie!

Po tym jak sama miałam problemy zdrowotne spowodowane stresem, przeciążeniem na studiach i nieefektywną nauką, postawiłam sobie za misję, odmienić los polskich studentów, którzy na co dzień zmagają się z potwornym stresem i przeładowaniem materiałem. Chcę pomóc im się w tym zorganizować, znaleźć więcej czasu dla siebie, na rozwój, na pasję. Bo przecież studia po to są. Nie po to, by spędzić je przy biurku z notatkami, ucząc się teorii, której za 3 lata nie będzie się pamiętać. Chcę, żeby studenci w Polsce mieli fajne życie, potrafili znaleźć czas na rozwój, przygotowali się dobrze do swojej przyszłej pracy i wykorzystywali okazje, które podsuwa im ten fantastyczny okres w życiu! 🙂

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Gala Twórców:

642

5042